سفر به زمان

جهانگردان لندن می توانند سفری به پیشینه تاریخی مکان های معروف پایتخت بریتانیا نیز داشته باشند. با استفاده از یک اپلیکیشن واقعیت مجازی بازدید کننده با استفاده از این عینک و حرکت در زاویه های مختلف می تواند در دنیای واقعیت مجازی گردش کند. استفاده از این امکان و دیدن ویدیو ها فقط با حضور در آن مکان ممکن است.

نویسنده :نایپ1396 :تاریخ

با استفاده از یک اپلیکیشن واقعیت مجازی به نام «تایم لوپر» (Timelooper) ، تنها به یک تلفن هوشمند و عینک واقعیت مجازی مقوایی نیاز است. به عنوان مثال برج و قلعه معروف لندن به شکل ۷۵۰ سال پیش جلوی چشم بازدید کننده قرار می گیرد. اندرو فینبرگ از سازندگان اپلیکیشن این واقعیت مجازی می گوید: «ما در حقیقت زیرساخت برج لندن امروزی را با زیرساخت آن در قرن ۱۳ میلادی روی هم منطبق می کنیم. به عنوان مثال امروزه کافه استارباکس و خندق را اطراف قلعه می بینید. ولی ما شما را به گذشته و تاریخ می بریم تا تصویر دقیق برج و قلعه را در روزهای رونق آن نشان دهیم.» بازدید کننده با استفاده از این عینک و حرکت در زاویه های مختلف می تواند در دنیای واقعیت مجازی گردش کند. استفاده از این امکان و دیدن ویدیو ها فقط با حضور در آن مکان ممکن است. یک راهنمای جهانگردی لندن با اشاره به این اپلیکیشن می گوید: «تجربه جالبی برای بازدید کننده است. وظیفه من شرح داستان و ترکیبب آن با آنچیزی است که بازدید کننده می بیند. می بینم بچه ها چطور جذب داستانی برایشان تعریف می کنم می شوند.» استفاده از فناوری واقعیت مجازی در موزه ها و مکان های مشابه، تجربه بصری بازدید کنندگان را غنی تر می کند. اولین نسخه اپلیکیشن «تایم لوپر» (Timelooper) با سه مکان تاریخی، سال ۲۰۱۵ استفاده شد و بزودی در نیویورک نیز بهره برداری خواهد شد.

خبرهای مرتبط

جهانگردان لندن می توانند سفری به پیشینه تاریخی مکان های معروف پایتخت بریتانیا نیز داشته باشند. با استفاده از یک اپلیکیشن واقعیت مجازی

بازدید کننده با استفاده از این عینک و حرکت در زاویه های مختلف می تواند در دنیای واقعیت مجازی گردش کند. استفاده از این امکان و دیدن ویدیو ها فقط با حضور در آن مکان ممکن است.

واقعیت مجازی» یا VR یک فناوری نوین است که طی آن کاربر در یک محیط شبیه سازی شده رایانه ای، خود را در دنیای واقعی مجسم می کند.

سینمای «شش بعدی» نمونه ای از این فناوری است که با تلفیق نمایش سه بعدی فیلم ها و سیستم حرکتی پیشرفته صندلی ها و افکت های ویژه، بیننده را در فضایی کاملا واقعی قرار می دهد.